Keln prokockao "najopasniju" prednost, o sprintu veziste Majnca će se još pričati!

nedelja 17.05.2020.
17:35

Još jedan atraktivan meč u okviru 26. kola nemačke Bundeslige odigran je u Kelnu.

EPA-EFE/LARS BARON / POOL

Fudbaleri Kelna dočekali su u prvom meču u nastavku sezone ekipu Majnca, imali su lepu prednost, ali su je prokockali, na kraju su ekipe podelile bodove, meč je završen rezultatom 2:2 (1:0).

"Jarčevi" su poveli već u šestom minutu, gosti su skrivili penal, loptu je na kreč stavio Ut.

Odlično je šutirao napadač domaćeg sastava, pa golman Majnca nije mogao da sačuva mrežu, iako je pročitao u koju stranu će uputiti udarac, 1:0.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, da bi nakon osam minuta igre u drugom delu domaćin stigao i do dva gola prednosti.

Dreksler je centrirao sa desne strane, posalo je loptu na dalju stativu, gde je odlično skočio Kajnc, koji glavom cepa mrežu Majnca za 2:0.

Ipak, odgovor gostiju stigao je samo osam minuta kasnije. Odlična akcija, Kvejson je ubacio loptu sa desne strane, na pravom mestu našao se Avoniđi, koji sa par metara lako pogađa mrežu rivala za 2:1.

A onda, 11 minuta kasnije, potez utakmice, fudbaler Majnca Kunde Malong je uzeo loptu na oko 40 metara od gola rivala, sjurio se kroz sredinu ka kaznenom prostoru Kelna, niko nije uspeo da ga zaustavi, pretrčao je 30ak metara i matirao Horna za 2:2.

Mogao je Kordoba da vrati prednost domaćinu 10ak minuta kasnije, ali je Miler odličnom intervencijom sačuvao mrežu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa su obe ekipe morale da se zadovolje sa po bodom.