nedelja 05.03.2017.
16:22

''Pevci'' ne odustaju od borbe za titulu, Hari Kejn nastavio da rešeta.

EPA/PETER POWELL

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom Vajt Hart Lejnu ekipu Evertona rezultatom 3:2 (1:0) u 27. kolu Premijer lige.

Heroj u pobedi Totenhema bio je dvostruki strelac Hari Kejn, treći je dao Dele Ali, dok je pogodak za Everton postigao Romelu Lukaku u finišu utakmice.

Totenhem je u prvom poluvremenu u potpunosti razbio goste iz Liverpula i pravo je čudo da je na poluvremenu bilo samo 1:0.

Domaće je u vođstvo doveo Kejn u 20. minutu kada je topovskim udarcem sa 25 metara savladao Roblesa.

Nakon toga, Kejn je imao još dve odlične prilike, Vanijama je pogodio stativu, a Eriksen je bio neprecizan u situaciji jedan na jedan.

I na startu drugog poluvremena Totenhem je bio jedini tim na terenu, što se isplatilo u 56. minutu kada je posle greške Šnajderlina, Ali proigrao Kejna, a ovaj lako pogodio za 2:0.

Everton je uspeo da se vrati u meč tek u finišu, tačnije u 81. minutu kada je Lukaku prevario Vertongena i desnom nogom poslao loptu u drugi ugao.

Ipak, gosti nisu ni zaslužili da dođu do boda u neizvesnoj završnici u kojoj su viđena još dva gola. Dele Ali je maestralno reagovao za 3:1, da bi u istom minutu Ener Valensija zakucao loptu u mrežu za konačnih 3:2.

Totenhem je i dalje drugi na tabeli, sada sa sedam bodova manje od Čelsija koji u ponedeljak gostuje Vest Hemu.