subota 23.12.2017.
20:23

Šou centarfora Totenhema na 'Turf Muru'.

BETA/AP Photo/Matt Dunham

'Pevci' su odneli sva tri boda iz Barnlija, slavili su sa 3:0 na gostovanju kod ekipe koja je uoči ovog kola bilo ispred njih na tabeli, sva tri gola na utakmici postigao je Hari Kejn.

Totenhem je poveo posle samo sedam minuta igre, Dele Ali je oboren u protivničkom šesnaestercu, sudija Oliver je pokazao na 'belu tačku', a Kejn bio siguran sa kreča.

Bio je to jedini gol u prvom poluvremenu, mada je prednost gostiju iz severnog Londona mogla da bude i ubeldjivija da je Musa Sisoko realizovao dva zicera.

U nastavku je prvu veliku priliku imao Son, obrukao se i tukao preko gola iz veoma izgledne pozicije. Ipak, taj težak promašaj se nije obio Sparsima o glavu, jer Poketinovi puleni nisu odustajali od ofanzive.

Barnli je primio još dva gola u poslednjih dvadesetak minuta utakmice, Hari Kejn je još dva puta matirao Poupa i upisao het-trik.

Totenhem je ovom pobedom preskočio današnjeg rivala, koji je, ruku na srce, bio baš oslabljen. Primetan je bio izostanak nekoliko standardnih prvotimaca, među kojima su  suspendovani defanzivac Tarkovski, te povređeni levi bek Vord, specijalista za prekide Robi Brejdi i prvi golman Hiton. Sparsi su preskočili i lokalnog rivala Arsenal i pred praznično ludilo se nalazi na petom mestu na tabeli.