subota 25.11.2017.
18:54

Tunišanin je sa dva gola srušio Ranijerijeve "Kanarince".

Beta/AP Photo/Paulo Duarte

Bretanjski derbi, odigran danas na 'Riazonu' u okviru 14. kola Lige 1, završen je pobedom Rena rezultatom 2:1.

Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 0:0, mada valjda dodati da je Nant postigao gol u prvom poluvremenu koji nije priznat.

Posle šest minuta igre u nastavku Vahbi Kazri je doveo Ren u vođstvo na asistenciju Gurkufa, a pet minuta kasnije Nant ostaje sa desetoricom jer je Paloa u kratkom vremenskom intervalu dobio dva žuta kartona.

Međutim, i sa igračem manje 'Kanarinci' uspevaju da poravnaju. U 73. minutu centarfor gostiju  Emilijano Sala je bio precizan sa "kreča" i doneo izjednačenje, Tomason je iznudio penal.

Ipak, Ren je do kraja utakmice uspeo da materijalizuje brojčanu prednost na terenu, Kazri je svojim drugim golom doneo pobedu domaćinu u 88. minutu meča, iako je možda Benjamin Andre napravio faul pre no što je asistirao Tunišaninu.

U prilogu pogledajte golove sa derbija Bretanje:

Nantu je ovo drugi uastopni poraz u prvenstu, treći u poslednje četiri utakmice, ali će bez obzira na to ostati peti na tabeli i nakon 14. kola. Ren je ovim trijumfom skočio na osmo mesto, ali mnogo toga mora da se poklopi da bi na njemu i ostao.