Kazna za Fergusona?

• Autor: Nikola Ćertić

• 21. januar 2013.

• 12:47

Menadžer Mančester Junajteda Ser Aleks Ferguson mogao bi da se nađe u nemilosti FA nakon niza kritika upućenih na račun pomoćnog sudije Simona Beka na meču između njegovog tima i Totenhema ovog vikenda .

Ferguson smatra da su njegovi "Crveni đavoli" oštećeni u drugom poluvremenu zbog nedosuđenog penala njegovoj ekipi pre izjednačujućeg pogotka Klinta Dempsija u nadoknadi vremena.

Sporni momenat se dogodio nekoliko trenutaka nakon ulaska Vejna Runija u igru u drugom poluvremenu nad kojim je, u šesnaestercu Totenhema po rečima Fergusona, nepravilno startovao Stiven Kaulker.

"Bio je to čist penal. Njegove noge su bile tamo", izjavio je Fergi misleći na Vejna Runija koji je po njegovim rečima bio u kaznenom prostoru kada ga je Kaulker faulirao.

"Mislim da je linijski sudija bio veoma loš. Mislim da je bio očajan", rekao je medijima trener Junajteda.

Na kraju je Ferguson spomenuo još jednu spornu situaciju sudije Beka kada 2010. godine protiv Čelsija nije sudio Drogbin ofsajd pa su "Plavci" dobili meč na "Old Trafordu" rezultatom 2:1.

Kako će FA reagovati na optužbe protiv linijskog sudije 71-godišnjeg Škota ostaje nam da vidimo u narednim danima.