Kavani probudio Napolitance

• 18. mart 2012.

• 22:47

Posle eliminacije iz Lige šampiona, Napoli i večeras u Udinama bio na pragu poraza, ali je Kavani sa dva gola u finišu meča uspeo da gostima donese jedan bod.

Fudbaleri Udinezea bili su pred pobedom u duelu sa direktnim rivalom za četvrto mesto, ali su u finišu prokockali ono što su stekli u većem delu meča.

Udineze je na svom ''Friuliju'' dočekao uzdrmani Napoli, ali je na kraju morao da se zadovolji nerešenim rezultatom - 2:2.

Crno-beli su, bez Baste u ekipi, poveli golom Pincija u 28. minutu, a posle samo sedam minuta igre u nastavku Di Natale je uvećao prednost domaćih.

Vođstvo od 2:0 ostalo je na snazi do 80. minuta, a onda je na scenu stupio Edison Kavani. Najpre je smanjio na 2:1, a onda, u 85. minutu, posle akcije sa Džemailijem, još jednom savladao Handanovića, za konačnih 2:2.

Ipak, možda i ključni trenutak meča bilo je isključenje Fabrinija u 60. minutu pri vođstvu domaćih od 2:0. Prednost igrača više, zahvaljujući Kavaniju Napolitanci su uspeli da iskoriste i izbegnu poraz koji bi ih koštao četvrtog mesta.