Kavani doneo trofej PSŽ-u!

• 19. april 2014.

• 22:58

U sjajnoj atmosferi, pred prepunim tribinama stadiona ''Francuska'' u Parizu, ekipa Pari Sen Žermena savladala je Lion i osvojila trofej nacionalnog Liga Kupa. Junak meča Edinson Kavani.

Aktuelni, a gotovo sigurno i budući šampion Francuske, Pari Sen Žermen, osvojio je prvi trofej ove godine, i to u Liga Kupu.

U finalu ovog takmičenja, ''Sveci'' su savladali ekipu Liona sa 2:1, iako nisu imali pomoć svog najboljeg igrača, povređenog Zlatana Ibrahimovića.

U njegovom odsustvu, glavnu ulogu je preuzeo Edinson Kavani, strelac oba gola za pobedničku ekipu.

Za prvi pogodak mu je bilo potrebno samo tri minuta igre. Odličnu akciju PSŽ-a po levoj strani započeo jue Laveci, nastavio Maksvel, da bi na kraju Kavani sa nekih pet metara ''ćušnuo'' loptu u mrežu Liona - 1:0.

Na isteku prvih pola sata igre, ''Sveci'' su iznudili i jedanaesterac, a odgovornost da izvede šut sa bele tačke preuzeo je Kavani i po drugi put savladao Lopeza - 2:0.

Ovim rezultatom okončano je prvo poluvreme, u nastavku je Lion krenuo mnogo ambicioznije i rezultat takve igre pokazao se već u 56. minutu. Tijago Silva je loše ispucao loptu, poslao je u noge Lakazetu, koji je krenuo u solo prodor i odličnim udarcem zatresao mrežu Parižana - 2:1.

Lion je tako vratio rezultatsku neizvesnost, ali više od toga nije mogao. U samom finišu meča, Menez je mogao da trijumf PSŽ-a učini još ubedljivijim, ali je iskosa sa leve srane pogodio spopljni deo mreže.

U poraženoj ekipi svih 90 minuta odigrao je reprezentativac Srbije Milan Biševac, bio je zapažen u odbrani Liona, ali nije uspeo da spreči poraz svog tima u borbi za trofej.