Katastrofa Valensije na "Riazoru"

• Autor: Boban Filipović

• 19. oktobar 2014.

• 18:59

Deportivo La Korunja sa ubedljivih 3:0 ispratio "Slepe miševe" sa svog bunjišta i nanelo im prvi poraz ove sezone.

Katastrofa Valensije na
Nije bilo većih prilika do samog finiša prvog dela igre, domaćini tada prvi put ozbiljnije prete iz slobodnjaka koji je izveo Harsi Medunjanin, u nastavku akcije Deportivo je izborio korner posle koga dolazi u vođstvo.

Medunjanin je centrirao, levi bek Valensije Hose Gaja nespretno intervenisao i poslao loptu u svoj gol.

La Korunja korist pad koncentracije "Slepih miševa" i to odlaska na odmor uspeva da duplira prednost - Lukas Perez odlično koristi proigravanje Ivana Kavaleira i šalje neodbranjiv udarac u mrežu Joela.

Valensija je bila nedovoljno konkretna i u nastavnu, stvorila samo jednu zrelu priliku preko Rodriga, on nije bio precizan, a na 10-ak minuta pre kraja rezrervista "fenjeraša" Toće overava pobedu La Korunje za konačnih 3:0 i beg sa dna tabele.

Valensija je sada trečeplasirani tim Primere, Sevilja bi mogla da je pretekne u slučaju pobede u Elćeu.