• 11. jul 2020.

• 20:25

Fudbaleri Čelsija doživeli su veliki udarac u borbi za mesta koja vode u Ligu šampiona.

Katastrofa Lampardovih
Iznenađenje u Šefildu, ekipa Krisa Vajldera je savladala Čelsi i to sa 3:0 (2:0).

Poveli su u 18. minutu, Mekgoldrik je pokupio jedan odbitak i smestio loptu u mrežu rivala sa par metara, bio je to njegov prvi gol ove sezone.

Čelsi je jalovo napadao, a onda je stigao još jedan hladan tuš, igrao se 33. minut kada su "Blejdsi" duplirali prednost.

Akcija po desnoj strani, dupli pas i centaršut, Mekbrni sa prve stative smešta glavom loptu u mrežu protivnika za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, Lampard je na poluvremenu reagovao sa dve izmene, umesto Maunta i Kristesena na teren su ušli Markos Alonso i Ridiger.

I dalje su napadi gostiju iz Londona bili prilično jalovi, Vajlderovi puleni su se izuzetno branili, a onda su u 77. minutu otklonili i sve dileme o pitanju pobednika.

Zuma je katastrofalno odreagovao u svom kaznenom prostoru, namestio je loptu na nogu Mekgoldriku, koji postiže novi pogodak, drugi na meču i u sezoni, za 3:0 u korist "Blejdsa".

baner

Žiru je potom zagrejao dlanove Hendersonu, ali to je bilo sve od Čelsija, mogli su domaći igrači i ubedljivije da slave, Muze je u 82. minutu nakon solo prodora savladao Kepu, ali je lopta nakon njegovog lob udarca otišla pored gola, da bi Edna Stivens u nadoknadi promašio jedan zicera sa par metara.

Na kraju apsolutno zaslužena pobeda za ekipu Šefilda, Lampard i njegovi puleni su danas bili potpuno nadigrani.

Komplikuje se borba za Ligu šampiona, na tri kola do kraja Čelsi je treći sa 60 bodova, ali Lester ima bod i utakmicu manje, Junajted dva boda i takođe tek igra svoj meč 35. kola.