Katastrofa Jermena u Majncu

• Autor: Janko Glavonjić

• 06. jun 2014.

• 23:12

'Panceri' se kasno probudili na pripremnoj utakmici protiv Jermenije, dobili sa ubedljivih 6:1, ali ovaj trijumf ima gorak ukus zbog povrede Marka Rojsa zbog koje će verobvatno propustiti Mondijal. Miroslav Klose postao najbolji stralc u istoriji reprezentacije Nemačke.

Prvo poluvreme meča u Majncu završeno je bez golova, a u samom finišu prvog dela igre se povredio Marko Rojs, hospitalizovan je, čekaju se lekarski izveštaji, ali sudeći po snimku ne izgleda ni malo dobro.

'Elf' je poveo preko Šurlea u 52. minutu koje je majstorski sproveo loptu u mrežu petom na asistenciju Podoskog koji je na teren istrčao umesto Rojsa.

17 minuta kasnije penal za Jermene, loptu na kreč stavlja Henrik Mihtarjan i šalje je iza leđa klupskog druga Romana Vajdenfelera.

Ovo izjednačenje rezultata je uslovilo da se Nemci razgoropade i da u poslednjih 20 minuta meča postignu čak pet golova. Redom su mrežu bivše sovjetske kavkaske republike tresli Podolski, Hevedes, Klose i Gece u dva navrata za konačnih 6:1.

Gol Miroslava Klosea bio je njegov 69. u dresu reprezentacije čime je postao najbolji strelac u istoriji Nemačke, oborivši rekord legendarnog Gerda Milera.

Nemci će se u Brazilu takmičiti u grupi s Portugalom, Ganom i Sjedinjenim državama. Jermenija će biti protivnik Srbije u kvalifikacijama za EURO 2016. godine u Francuskoj.