Katar je pokazao svetu, Katar je prvak Azije!

Autor: Ivan Cvetković
petak 01.02.2019.
16:52

Domaćin narednog Mundijala 2022. godine se prikazao u odličnom svetlu i sa gol razlikom 19:1 postao suvereni vladar kontinenta.

EPA-EFE/MAHMOUD KHALED

Fudbaleri Katara ostvarili su istorijski uspeh pošto su osvojili Kup Azije pobedivši Japan sa 3:1 u finalnoj utakmici u Ujedinjenim arapskim emiratima.

Krenuo je nominalni gost veoma dobro od samog početka meča, pa je ekipa Feliksa Sančeza povela već u 12. minutu nakon sjajnog pogotka Alija Almoeza "makazicama".

"Samuraji" se pošteno nisu ni oporavili od šoka usledio je još veći u 27. minutu kada je Abdulazis Hatim prošao kroz sredinu terena i zatresao mrežu protivičkog čuvara mreže sa dvadesetak metara.

Golove iz prvog poluvremena možete pogledati OVDE.

U drugom poluvremenu Japanci su probali da se vrate u meč, nakon nekoliko opasnih situacija Takumi Minamino je smanjio prednost Katara, ali spasa nije bilo nakon toga.

Akram Afif je u 83. minutu pogodio sa penala i tako otklonio svaku dilemu oko pitanja pobednika na ovom meču.

Katar je osvojio svoj prvi trofej namenjen prvaku Azije, pa nema sumnje da će ovo biti veliki podstrek pred Mundijal 2022. godine na kojem će biti domaćin.