nedelja 22.04.2018.
13:53

Fudbaleri Espanjola upisali su trijumf u okviru 34. kola španske Primere.

EPA-EFE/Andreu Dalmau

Novajlija u ligi, ekipa Đirone, dočekala je na svom stadionu Espanjol, a gosti su na kraju slavili sa 0:2 (0:1).

Poveo je Espanjol u 43. minutu susreta, sjajan gol je postigao Đerar Moreno.

Nakon slobodnog udarca sa desne strane, Moreno sjajno prihvata loptu u kaznenom prostoru rivala, vara čuvara pri prijemu, namešta se na šut i pogađa mrežu Đirone za 0:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon 10ak minuta igre u nastavku, ponovo na scenu stupa najbolji strelac gostiju Moreno.

Darder je dobro probio nakon duplog pasa na svojoj polovini, usledio je odličan pas ka Morenu, a Španac majstorski lobuje golmana Đirone i postiže svoj drugi gol na susretu za 0:2.

Samo dva minuta kasnije je pripretio fudbaler Mančester Sitija na pozajmici u Đironi Pablo Mafeo, ali je njegov udarac uspeo da ukroti Pau Lopez.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika, samim tim ni promene rezultata.

Espanjol 15. sa 39 bodova, izboriće opstanak, ali će što pre želeti da zaborave ovu sezonu, dok je Đirona na visokom devetom mestu sa 47 osvojenih bodova na četiri kola do kraja.