Katalonija grmi zbog penala, kiks Barse, u nedelju finale za titulu!

• Autor: Milovan Longinov

• 01. mart 2018.

• 22:55

Trka za titulu je otvorena, u nedelju će da puca.

Fudbaleri Barselone remizirali su u gostima sa ekipom Las Palmasa rezultatom 1:1 (0:1) u 26. kolu Lige Primere.

Ernesto Valverde je odlučio da malo rotira, ne previše, ali su na klupi ostali Kutinjo, Dembele i Rakitić, a zaigrali su Paulinjo i Vidal.

Las Palmas je od početka igrao veoma oštro, domaći su brzo dobili tri žuta kartona, a posle jedne takve situacije usledio je koban slobodnjak.

Lionel Mesi u 21. minutu sa nekih 20 metara skinuo paučinu, pogodio golmanov ugao za 0:1.

Barsa je u prvom poluvremenu mogla da reši pitanje pobednika, Mesi je išao sam na golmana, nesebično je proigrao Suareza, ali je golman Las Palmasa na vreme ušao u šut Urugvajca i odbranio.

U nastavku igre, već u 48. minutu, jedna čudna situacija, posle kornera, Mateu Lahoz je pokazao na belu tačku za domaće, ostalo je nejasno zbog čega, verovatno zbog Robertovog povlačenja. Katalonci su grmeli, ali nije vredelo, Kaleri je namestio loptu i zategao gore za 1:1. Tu situaciju pogledajte OVDE.

Ernesto Valverde je ubrzo rešio da promeni tok meča izmenama, prvo je ušao Kutinjo umesto Vidala, potom Rakitić umesto Paulinja i Dembele je zamenio Inijestu.

Gosti su teško dolazili do pravih šansi, Las Palmas se odlično branio, Katalonci su bili neprepoznatljivo loši, pa su večeras osvojili samo bod.

To znači da je Atletko Madrid sada prišao Barseloni na samo pet bodova i da će ove dve ekipe u nedelju od 16.15 igrati možda i odlučujući meč za titulu.