Katai srušio Valensiju!

• Autor: Boban Filipović

• 25. februar 2017.

• 14:49

Nepun minut u igri bio je potreban "Magiku" da postigne svoj prvenac u Primeri i da donese pobedu Alavesu!

Deportivo Alaves je savladao Valensiju rezultatom 2:1 u 24. kolu španskog šampionata posle preokreta u kom je glavnu ulogu imao Aleksandar Katai.

Reprezentatibvac Srbije je dobio priliku da zaigra u 85. minutu i nepunih 60 sekundi kasnije postigao pobedonosni gol!

Sva tri gola viđena su u poznoj fazi utakmice.

Gosti su poveli golom Karlosa Solera u 70. minutu. On je uhvatio 'otpadak' pošto je golman Alavesa Pačeko odbranio udarac Danija Pareha iz slobodnog udarca i udarcem iz voleja zatresao mrežu.

Osam minuta kasnije Ibai Gomez je veoma lepim golom sa ivice šesnaestraca posle solo prodora poravnao rezultat, a preokret donosi Katai četiri minuta pre kraja regularnog toka meča.

Bivši fudbaler Crvene zvezde je prihvatio loptu u protivničkom šesnaestercu posle odlične asistencije Sorbina, desni bek Valensije Kanselo je zakasnio sa pravljenjem ofsajda zamke,  usledio je "Magikov" magični "lažnjak" i Dijego Alveš je primoran da drugi put vadi loptu iz mreže.

'Slepi miševi' su posle drugog primljenog gola ostali sa desetoricom, pocrveneo je Fabijan Oreljana, pa je Baskima olakšan posao da sačuvaju prenost do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Ovo je prva pobeda Alavesa nad Valensijom posle skoro 16 godina!

Drugi srpski internacionalac iz redova Deportiva, Nenad Krstičić, je treću prvenstvenu pobedu svog tima na poslednja četiri meča odgledao sa klupe za rezreve.

Kod gostiju je bio primetan umor posle pobede nad Real Madridom u sredu na 'Mestaji', ali to nikako ne umanjuje Alavesov uspeh koji sada ima sedam bodova više od današnjeg rivala.