Kasno Sparsi u Madrid stižu, "džoker" presudio Poketinu, Liverpul je prvak Evrope!

• Autor: Ivan Cvetković

• 01. jun 2019.

• 22:57

Sve promašaje Totenhema u završnici meča surovo je kaznio rezervista Origi.

Kasno Sparsi u Madrid stižu,
Fudbaleri Liverpula osvojili su šestu titulu prvaka Evrope pošto su večeras u Madridu savladali Totenhem rezultatom 2:0.

Nije to bila predstava u kojoj su fudbalski sladokusci mogli da uživaju u lepoj igri, ali ulog je bio preveliki za tako nešto.

Nije se ni pošteno krenulo sa centra, a "Redsi" su uspeli da dođu do velike prilike za vođstvo.

Rukom je u kaznenom prostoru igrao Sisoko, pa je glavni arbitar meča Skomina pokazao na belu tačku.

Siguran sa penala bio je Mohamed Salah u drugom minutu susreta.

Nakon toga nismo videli previše uzbuđenja na dva kraja terena, Totenhem je imao jalovu terensku inicijativu, ali se na odmor ipak otišlo sa minimalnom prednošću Liverpula.

U drugom poluvremenu slična slika, s tom razlikom što je ekipa Jirgena Klopa na početku drugog dela igre imala veći posed lopte.

Rezervista Milner je imao odličnu priliku da poveća prednost svoje ekipe, ali lopta je prozujala pored desne stative Ljorisa.

Usledila je potom totalna ofanziva Sparsa, Alison je morao da spašava svoj tim dvema intervencijama u 80. minutu kada je prvo stopirao pokušaj Sona, a zatim i Moure.

Nekoliko minuta kasnije Eriksen je zapretio iz slobodnog udarca, međutim Brazilac se ponovo istakao paradom.

Tako je Liverpul postao prvak Evrope po šesti put u svojoj istoriji, prethodno su taj trofej osvajali 1977, 1978, 1981, 1984 i 2005. godine.