Kasiljas savladan posle 953 minuta!

• 27. februar 2014.

• 00:01

Iker Kasiljas odavno nije prvi izbor trenera koji vode 'Kraljevski klub' ali je u tekućoj sezoni u kup takmičenjima dokazao da staro gvožđe nije konstrukcija koja sme da se dovede u bilo kakvu vezu sa ovim fantastičnim golmanom.

Povreda šake koju je Iker Kasiljas doživeo početkom prethodne godine označila je početak golgote španskog golmana u ekipi Real Madrida.

Nakon oporavka od povrede Kasiljas je ostao rezervna opcija Žozea Murinja ali ni promena trenera nije donela boljitak za nekadašnjeg kapitena Real Madrida.

Karlo Anćeloti odlučio je da reprezentativni čuvar mreže priliku u Primeri dobija samo u slučaju nužde a minutažu mu je dodelio u Kupu Kralja i Ligi šampiona.

Kup Kralja i Liga šampiona predstavljaju takmičenja u kojima Kasiljas i dalje dobija priliku da dokazuje svoj nesporni kvalitet.

Statistika ponekad ne govori mnogo ali je u ovom slučaju nepobitan pokazatelj da se Iker Kasiljas i dalje nalazi u sjajnoj formi i da je prava šteta što nema priliku da u Primeri beleži bravurozne intervencije na golu Reala.

Večerašnji pogodak Klasa Jana Huntelara, u prvom minutu nadoknade vremena duela Šalke - Real, bio je prvi koji je Iker Kasiljas primio posle 953 minuta ili skoro 16 časova provedenih na golu 'Kraljevskog kluba' u Kupu Kralja i Ligi Šampiona!

Pre Huntelara, Kasiljasa je uspeo da savlada Umut Bulut u petom kolu grupne faze takmičenja u Ligi šampiona. Bilo je to 27. novembra prethodne godine, u 38. minutu duela sa Galatasarajem, koji je Real Madrid dobio rezultatom 4:1.

I večeras je Kasiljas uspeo da se dokaže iako Šalke nije imao previše prilika da ga ugrozi. U 14. minutu duela u Gelzenkirhenu Kasiljas je fantastičnom intervencijom sprečio Drakslera da ga savlada a gol koji je njegov nekadašnji saigrač postigao u 91. minutu ne bi odbranila ni trojica Kasiljasa.

Sve u svemu, mora se odati priznanje ovom fantastičnom golmanu koji i pored prečestog sedenja na klupi ne pokazuje znake nezadovoljstva već svoj tim odbranama vodi ka trofejima u Kupu Kralja i Ligi šampiona.