Karpi pobedio!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 09. januar 2016.

• 17:00

Nakon četiri utakmice bez pobede, fudbaleri Karpija su konačno uspeli da savladaju svog protivnika.

Pretposlednja ekipa na tabeli italijanske Serije A je dobila veštačko disanje danas u okviru 19. kola ovog šampionata pošto je pobedila Udineze sa 2:1 (1:0).

Domaći su bili danas dosta bolji tim, posebno u prvom poluvremenu. Poveli su u 26. minutu golom Paskiutija, Bianko je asistirao sa desne strane sa ivice šesnaesterca, Paskiuti je bio najviši u skoku i glavom je doneo prednost domaćima.

U drugom poluvremenu dugo nije bilo prilika za gol, a onda vatromet za samo par minuta.

Prvo je Lorenco Lolo na sjajnu asistenciju Lazanje postigao gol za 2:0, da bi samo dva minuta kasnije Udineze smanjio rezultat na 2:1 preko Zapate.

Ipak, nisu gosti mogli više od toga, Karpi slavi zasluženu pobedu.