Kardif vs Fulam - Kraj trke u Čempionšipu, imamo novog premijerligaša!

nedelja 06.05.2018.
15:27

Jedni slave, drugi se nadaju uspehu u plej-ofu...

Epa/Peter Powell

Prolećni deo sezone u Čempionšipu obeležila je trka Kardifa i Fulama u borbi za drugo mesto koje direktno vodi u Premijer ligu.

Vulverhempton je još ranije osigurao plasman u elitu, a danas mu se pridružio i - Kardif!

Tim našeg Marka Grujića danas je na svom terenu igrao protiv Redinga, ali nije uspeo da trijumfuje, meč je završen bez golova, 0:0, a srpski reprezentativac ga je odgledao sa klupe za rezerve.

Bila je to idealna prilika za Fulam da pobedom u Birmingemu overi plasman u Premijer ligu, ali ekipa Slaviše Jokanovića to nije uspela da učini. Naprotiv, Fulam je pretrpeo prvi poraz posle više od 20 mečeva u nizu bez ijednog neuspeha, Birmingem je slavio sa 3:1, a presudilo je prvo poluvreme, tokom kojeg su domaći postigli oba gola.

Jutkijevic u 15. i Din u 43. minutu doneli su ubedljivu prednost Birmingemu, a tek u 84. minutu Kerni je smanjio na 2:1. Radost gostiju kratko je trajala, par minuta kasnije domaći postižu i treći gol, za konačnih 3:1.

Najbolji strelac Fulama Aleksandar Mitrović danas je zaustavljen, ali nadamo se da će ponovo prodatiti u plej-ofu.

Tako je Kadrif ostao na drugom mestu sa dva boda više od Fulama, koji će morati da kroz plej-of pokuša da se plasira u Premijer ligu.

Osim Fulama, u plej-ofu igraće i Aston Vila, Derbi i Midlsbro.

Aston Vila je danas poražena u gostima od Milvola sa 1:0, Midlsbro je takođe kao gost bio na pragu poraza od Ipsviča, na kraju 2:2, a Derbi je na svom terenu savladao Barnsli sa 4:1.

Vrh tabele na kraju ligaškog dela sezone: Vulverhempton 99 (PL), Kardif 90 (PL), Fulam 88 (plej-of), Aston Vila 83 (plej-of), Midlsbro 76 (plej-of), Derbi 75 (plej-of)...

Iz Čempionšipa ispadaju Barnsli, Barton i Sanderlend.