18:02

Legendarni desni bek i bivši nemečki reprezentaivac, Klemens Fric, odlučio je da okonča karijeru na kraju sezone.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Posle 17 godina aktivnog igranja fudbala, Fric je rešio da okači kopačke o klin, stoji na zvaničnom tviter profilu Verdera iz Bremena.

Ovaj 36-godišnjak već 11. sezonu u nizu brani boje Verdera, odigrao je 369 utakmica do sada računajući sva takmičenja, dao 8 golova i osvojio po jedan Kup i Liga kup Nemačke.

Karijeru je počeo u rodom Erfurtu, a pre Verdera igrao za Karlsrue i Bajer Leverkuzen.

Za reprezentaciju Nemačke upisao je 22 nastupa i postigao dva gola. Bio je deo tima 'Pancera' koji je na Evropskom prvenstvu u Austriji i Švajcarskoj 2008. godine poražen u finalu od Španije.

Godinu dana kasnije izgubio je još jedno finale, i to od Šahtjora u borbi za trofej Kupa UEFA u Istanbulu.

U Bundesligi je ostalo da se odigraju još dva kola do kraja, a Verder ima šansu da se plasira u Ligu Evrope iako je na polusezoni bio u zoni ispadanja. Ukoliko Saksonci uspeju u tome, kapiten Klemes Fric će se oprostiti od fudbala u velikom stilu.