Kapiten Bane opet prvak Rusije!

nedelja 05.07.2020.
22:22

Fudbaleri Zenita iz Sankt Petersburga osvojili su novu titulu u ruskoj Premijer ligi.

Epa/Anatoly Malatsev

Pobedom na gostovanju protiv Krasnodara rezultatom 2:4 (1:2), fudbaleri Zenita osvojili su novu titulu u Rusiji.

Poveli su u petom minutu preko Azmuna, rezultat je poravnao Utkin 24 minuta kasnije.

Krasnodar je imao idealnu priliku da preokrene u 41. minutu, ali je Vanderson promašio penal.

Kazna je stigla u sudijskoj nadoknadi, Dzjuba je sa bele tačke vratio prednost gostima.

Sa 1:2 se otišlo na odmor, da bi Krasnodar do novog izjednačenja stigao u 50. minutu, ponovo je strelac bio Utkin.

Ipak, samo dva minuta trebalo je Azmunu da drugim golom na meču vrati prednost ekipi Zenita.

Odlepili su se gosti u 72. minutu, kada je Sutormin bio strelac, ispostaviće se da je tako postavio i konačan rezultat.

Trijumfom je Zenit pobegao Lokomotivi na +13 i tako odbranio titulu u ruskoj Premijer ligi.

Branislav Ivanović je sa kapitenskom trakom proveo svih 90 minuta na terenu, a svoju zalihu trofeja uvećao je još jednim iz Rusije.