Kapiten Bane nastavio da piše istoriju u Zenitu!

subota 25.07.2020.
18:07

Nakon Premijer lige, Zenit je osvojio i Kup Rusije!

Fudbaleri Zenita osvojili su Kup Rusije pošto su u finalu pobedili Himki rezultatom 1:0 (0:0).

Naš fudbaler Branislav Ivanović odigrao je još jednom ceo meč za ruski tim, koji je ovako zaokružio sezonu iz snova, posle osvajanja titule.

Jedini pogodak na meču postigao je Artem Dzjuba u 83. minutu iz penala, koji je izborio bivši igrač Barselone, Malkom.

Zenit ni u jednom trenutku nije dopustio iznenađenje, iako je bilo samo 1:0, Himki je za 90 minuta uspeo da šutira samo jednom u okvir gola.

Doduše, to se dogodilo u nadoknadi vremena, kada se istakao golman Keržakov sjajnom intervencijom posle udarca glavom Dmitrija Barkova.

Ovo je tek druga dupla kruna u istoriji Zenita, prvu je osvojio 2010. godine, tako da možemo da kažemo da je Bane Ivanović ispisao istoriju sa ruskim klubom.

Ako na to dodamo da u ekipu ovog leta stiže i Dejan Lovren, nema dileme da će Zenit naredne sezone biti još jači.