Kapiten Bane kao pravi napadač, Zenit grabi ka tituli!

17:22

Lider ruske Premijer lige ostvario danas ubedljivu pobedu i učvrstio se na vrhu tabele.

Epa/Anatoly Malatsev

Posle prošlonedeljnog remija protiv drugoplasirane Lokomotive u Moskvi, ekipa Zenita se danas vratila na pobednički kolosek.

U meču 23. kola šampionata Rusije, tim iz Sankt Petersburga danas je dočekao ekipu Anžija i trijumfovao rezultatom 5:0, pa sada ponovo ima šest bodova prednosti u odnosu na Lokomotivu.

Pitanje pobednika u ovom duelu rešeno je već posle deset minuta. Zenit je poveo u drugom minutu golom Azmuna, a sedam minuta kasnije na scenu stupa naš proslavljeni fudbaler Branislav Ivanović.

Ta dva gola prednosti u korist Zenita ostala su na snazi sve do 83. minuta, a onda je usledio furiozni finiš domaćina. Prvo je rezervista Rigoni povisio na 3:0, da bi u samom finišu, u 88. i 89. minutu meča, Driusi sa dva gola postavio konačan rezultat.