20:15

Sjajan potez napadača Napolija.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Napoli je na "San Paolu" u 33. kolu Serije A dočekao Atalantu.

Nakon 45 minuta rezultat je 1:0 u korist domaćina, jedini gol bio je delo Drisa Mertensa u 28. minutu.

Malki je ubacio loptu sa desne strane, Mertens je bio na pravom mestu, pa je sa par metara lako matirao Golinija.

Ipak, nije Belgijanac zbog pogotka bio u centru pažnje, već zbog jednog svog poteza.

On je u jednom napadu izbio sam pred Golinija, golman Atalante je izašao van kaznenog prostora u pokušaju da do lopte stigne pre od napadača Napolija, Mertens je stigao do lopte, ali je završio i na zemlji, stekao se utisak da bi Golini mogao da zaradi crveni karton, a da bi domaćin trebalo da dobije slobodan udarac u opasnoj zoni.

Ipak, Mertens je pokazao glavnom arbitru Orsatu da ga Golini nije zakačio!

Malo ko bi danas uradio tako nešto, svaka čast za poštenog Belgijanca, a čitavu situaciju pogledajte OVDE.