Kao nekad u Zvezdi - Kanga majstorijom pokrenuo Spartu pred gostovanje u Novom Sadu

subota 21.07.2018.
23:42

Rival subotičkog Spartaka pobedom otvorio sezonu ali mnogo teže nego što se očekivalo.

twitter.com/ACSparta_CZ

Fudbaleri praške Sparte otvorili su sezonu pobedom nad ekipom Opave koja se posle 13 sezona vratila u češku elitu.

Sparta je slavila rezultatom 2:0 (0:0) ali mnogo teže nego što je bilo ko očekivao.

Gosti su iskoristili neubedljivu igru Sparte i uspeli da odbiju sve nalete domaćina sve do same završnice kada se Gelor Kanga pojavio kao spasitelj.

Bivši fudbaler Crvene zvezde ponovo je dokazao da ima razoran udarac i da mu se ne sme ostavljati mnogo prostora. Gabonac je u 73. minutu "zategao" sa gotovo trideset metara i pogodio donji desni ugao gola Opave.

Šest minuta pre kraja internacionalac iz Gane Benjamin Teteh šutirao je ka golu, a igrač Opave se isprečio i promenio pravac lopte i tako prevario svog golmana.

Sparta je na taj način stigla do prvog trijumfa u domaćem prvenstvu, a već u četvrtak dolazi u Novi Sad gde će odmeriti snage sa Spartakom iz Subotice u okviru prvog meča drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.