Kanavaro prvak Kine, Arnautović obeležio poslednje kolo sa četiri gola!

12:55

Gotov je kineski šampionat, nova titula za Gvangžu, prva za trenera Kanavara.

EPA
EPA

Odigrano je i poslednje 30. kolo u kineskoj Superligi, Gvangžu je osvojio svoju čak osmu titulu u poslednjih devet godina.

Slavili su u poslednjem kolu protiv Šangaj Šenhue sa 3:0 (1:0) i tako zadržali dva boda prednosti u odnosu na Peking Guan.

Poveli su preko Vei Šihaa u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, da bi u nastvku pobedu overili Park Đi-Su na asistenciju Taliske i Elkeson, na asistenciju Paulinja.

Fabio Kanavaro je tako osvojio svoju prvu titulu u trenerskoj karijeri.

Poslednje kolo je obeležio i Marko Arnautović, koji je postigao četiri gola u pobedu Šangaj SIPG nad Šenženom od 6:0 (2:0).

Prvi gol je postigao u 10. minutu, da bi Hulk do poluvremena duplirao prednost prošlogodišnjeg šampiona.

U nastavku je napadač srpskog porekla vezao još tri pogotka u razmaku od 47. do 62. minuta, da bi konačan rezultat postavio Oskar u 74. minutu.

Najbolji strelac lige je Eran Zahavi iz Gvangžu R&F, koji trenira Dragan Stojković Piksi, sa čak 29 postignutih golova, prati ga Paulinjo sa 19, Elkeson i Aleks Teišeira imaju po 18 postignutih golova.