KAN: Zambija bolja od domaćina, novi poraz Senegala

• 29. januar 2012.

• 20:59

Večerašnjim mečevima trećeg kola završeno je takmičenje u Grupi A na Kupu afričkih nacija. Plasman u četvrtfinale obezbedile Zambija i Ekvatorijalna Gvineja. Senegal završio takmičenje bez ijednog boda.

Domaća selekcija Ekvatorijalne Gvineje još pre ovog kola obezbedila je dalji plasman pa ju je večerašnji poraz od Zambije koštao samo prvog mesta u grupi.

Zambija je slavila rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Katongo u 67. minutu.

Duel između Libije i Senegala odlučivao je o trećem mestu, a ono je na kraju pripalo Libiji, koja je trijumfovala rezultatom 2:1.

Al Busufi je posle pet minuta igre doveo Libijce u vođstvo. Izjednačio je N'Daje samo šest minuta kasnije, a pobednik je odlučen u samom finišu. Al Busufi je svojim drugim golom u 84. minutu postavio konačnih 2:1 za Libiju.

Konačan plasman u Grupi A: Zambija 7, Ekv. Gvineja 6, Libija 4, Senegal 0.