KAN - Ubedljiva Gana, u četvrtfinalu i Mali

• 28. januar 2013.

• 19:56

Poznat je rasplet i u Grupi B na Kupu afričkih nacija. Ubedljivom pobedom nad Nigerom, selekcija Gane overila prvo mesto, a kao drugoplasirani među osam najboljih ide i Mali.

Reprezentacija Gane opravdala je ulogu favorita u Grupi B na Kupu afričkih nacija. ''Blek Starsi'' su u trećem kolu ostvarili i najbolji rezultat, ubedljivim trijumfom nad selekcijom Nigera - 3:0.

Gana je povela posle samo šest minuta igre, Adoma je probio po desnoj strani, uposlio Asamou Đana, a ovaj snažnim i preciznim udarcem zatresao mrežu - 1:0.

Kristijan Atsu je u 23. minutu duplirao prednost Gane, a konačnih 3:0 postavio je Džon Boje početkom drugog poluvremena.

Za to vreme, Mali i Kongo su vodili direktnu borbu za drugo mesto u grupi. Konačnih 1:1 ipak više odgovara selekciji Malija, koja je sa bodom više od Konga u ovoj grupi uspela da izbori plasman u četvrtfinale.

Prvi je do gola stigla selekcija Konga, i to već u 3. minutu, kada je Mbokani realizovao jedanaesterac za svoj tim. Ipak, njihovo vođstvo nije dugo trajalo, pošto je Samasa u 14. minutu postavio konačnih 1:1.

Tabela Grupe B: Gana 7, Mali 4, Kongo 3, Niger 1.