KAN: ''Slonovi'' i Zambija lako do polufinala

• 04. februar 2012.

• 22:25

Prvi polufinalisti Kupa afričkih nacija su reprezentacije Obale Slonovače i Zambije.

Prvi su plasman među četiri najbolje selekcije večeras izborili reprezentativci Zambije, koji su rezultatom 3:0 savladali selekciju Sudana.

Sunzu je u 15. minutu najavio trijumf Zambije, a u nastavku su ga potvrdili Katongo u 66. i Čamanga četiri minuta pre kraja utakmice.

Istim rezultatom Obala Slonovače je nešto kasnije bila bolja od domaće selekcije Ekvatorijalne Gvineje.

U prvom planu bio je, naravno, Didije Drogba, koji je svojim golovima u 36. i 69. minutu osigurao ''slonovima'' plasman u polufinale, da bi konačnih 3:0 postavio Jaja Ture u 81. minutu.

Inače, Drogba je mogao i do het-trika da je u 31. minutu iskoristio jedanaesterac. Golman Ekvatorijalne Gvineje Danilo bio je uspešniji u toj situaciji.

U nedelju su na programu preostali četvrtfinalni mečevi, a sastaju se: Gabon - Mali (17h) i Gana - Tunis (20h).