petak 05.07.2019.
23:07

Fudbaleri Senegala drugi su učesnik četvrtfinala Kup afričkih nacija.

Beta/AP Photo/Themba Hadebe

Nakon što je reprezentacija Benina napravila senzaciju i sa turnira izbacila favorizovani Maroko, fudbaleri Senegala nisu dozvolili iznenađenje, slavili su protiv Ugande sa 0:1 (0:1).

Poveli su već u 15. minutu, Nijang je pronašao napadača Liverpula Sadija Manea, koji je rutinski pronašao put do mreže Ugande.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku Mane dobio idealnu priliku da duplira prednost svoje reprezentacije.

Senegalci su dobili penal, napadač Liverpula je preuzeo odgovornost, ali je golman Ugande sačuvao njegov šut sa kreča.

Mane je bio i oboren za najstrožu kaznu, još jednom je potvrđen nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen jedanaesterac ne treba da ga izvodi.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, Mane je trećim golom na Kupu afričkih nacija odveo Senegal u četvrtfinale.