sreda 10.07.2019.
20:02

Reprezentacija Senegala ostvarila je plasman u polufinale Kupa afričkih nacija.

EPA-EFE/KHALED ELFIQI

Nije selekcija Benina uspela da napravi novo iznenađenje, u osmini finala su šokirali Maroko, da bi u četvrtfinalu završili takmičenje, porazom od Senegala rezultatom 1:0 (0:0).

Senegalci su bili bolji rival tokom čitavog susreta, imali su gotovo duplo više šuteva i daleko veći posed lopte.

Ipak, Benin je prvi pripretio, igrao se 26. minut kada je Pote iz slobodnjaka tukao tik pored desne stative protivničkog gola.

U finišu prvog poluvremena je Mbaje Nijang tražio penal na drugoj strani, ali mu sudija nije uslišio želju, da bi u nadoknadi vremena pokušaj Munijea uspela da izblokira odbrana Senegala.

Ponovo pokušaj Potea u nastavku, ali je Gomis intervenisao.

Mane postiže pogodak u 54. minutu, ali ga sudija poništava zbog ofsajda.

A onda, 69. minut, Mane pronalazi Gaja u kaznenom prostoru Benina, a ovaj pronalazi put do mreže rivala za 1:0 u korist Senegala.

Samo pet minuta kasnije Mane postiže još jedan pogodak, ali ga je sudija Gorbal poništio nakon pregledavanja snimka, zbog ofsajda.

Sve je bilo jasno u 83. minutu, Benin je ostao sa igračem manje, crveni je zaradio Verdon.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, minimalna pobeda Senegala, koji u polufinalu čeka boljeg iz duela Madagaskara i Tunisa.