KAN - Ispala Zambija!

• 29. januar 2013.

• 20:02

Prošlogodišnji senzacionalni pobednik Kupa Afrike, selekcija Zambije ovog puta je završila takmičenje već u prvom krugu. Iz Grupe C u četvrtfinale idu Burkina Faso i Nigerija.

Poznata su još dva učesnika četvrtfinala Kupa afričkih nacija. Plasman među osam najboljih iz Grupe C izborile su selekcije Burkine Faso i Nigerije, ali najjači utisak je eliminacija branioca trofeja, selekcije Zambije.

Odlazeći šampion je ostvario i treći remi, ovog puta bez golova, 0:0 protiv Burkine Faso, što mu nije bilo dovoljno ni za drugo mesto u grupi.

Burkina Faso je ovim remijem potvrdila lidersku poziciju, a Nigerija je do plasmana u četvrtfinale stigla pobedom nad Etiopijom rezultatom 2:0.

I ovaj meč je dugo bio rezultatski neizvestan, obzirom da se na prvi gol čekalo sve do 80. minuta, kada je Mozes realizovao jedanaesterac za Nigerijce.

Pet minuta kasnije još jedan penal za Nigeriju, posle koga Etioljnai ostaju bez isključenog golmana Sisaja, a Mozes je još jednom bio precizan sa bele tačke postavivši konačnih 2:0.

Posle sva tri odigrana kola tabela Grupe C izgleda ovako: Burkina Faso 5, Nigerija 5, Zambija 3, Etiopija 1.