subota 06.07.2019.
20:21

Interesantan meč u Aleksandriji.

EPA-EFE/MUZI NTOMBELA

Reprezentacija Nigerije je izborila plasman u četvrtfinale Kupa afričkih nacija, kako su slavili sa 3:2 (1:2) protiv selekcije Kameruna.

Poveli su u 19. minutu, strelac je bio bivši napadač Votforda Odion Igalo, na asistenciju Keneta Omerua.

Ipak, u finišu prvog poluvremena Kamerun dolazi do preokreta, najpre je Baoken u 41. minutu poravnao rezultat nakon asistencije Basogoga, da bi samo tri minuta kasnije Mua N'Žije doneo prednost "Lavovima".

Sa 1:2 se otišlo na odmor, da bi nakon 18 minuta igre u nastavku Igalo novim golom poravnao rezultata.

Samo tri minuta kasnije, šok za Kamerunce, Nigerija je preokrenula, ovoga puta Igalo u ulozi asistenta, strelac je krilni fudbaler Arsenala Aleks Ivobi.

Nigerijci su mogli i ubedljivije da slave, Onana je zaustavio pokušaj Igala u 76. minutu, imao je i Musa solidnu šansu koji minut kasnije, ali je bio izblokiran, da bi u 83. minutu Onana još jednom sjajno skinuo pokušaj dvostrukog strelca.

Na kraju nije bilo promene rezultata, Nigerija u četvrtfinalu, gde će igrati sa boljim iz duela Egipta i Južne Afrike, koji je na programu večeras (21h).