Prijao mu je dolazak u Holandiju.

Sportske.net/Nikola Krstić

Od odlaska iz Crvene zvezde pre godinu i po, Luka Adžić nije uspeo da se nametne u belgijskom Anderlehtu, pa je ove zime prešao u holandski Emen kao pozajmljen igrač.

Izgleda da je ovo bio pravi potez za mladog srpskog reprezentativca, koji je na sjajan način debitovao u pomenutom klubu.

Emen je sinoć u 24. kolu savladao Viljem II sa 4:2, a Luka Adžić je bio možda i ključni čovek za ovakav epilog. On je priliku dadebituje dobio od početka drugog poluvremena, pri rezultatu 1:1, a u 61. minutu postigao je gol kojim je Emen poveo sa 3:1.

Gosti su nešto kasnije smanjili na 3:2, a Penja je u 79. minutu postavio konačan rezultat.

Posle utakmice, Adžić se oglasio na Instagramu.

''Kakva noć. Prvi gol u Erediviziji, izuzetno važna pobeda za tim. Hvala navijačima na podršci'', napisao je Adžić, a njegov tim sada zauzima 12. mesto u šampionatu Holandije.