Kakva drama u Lisabonu, podela bodova Sportinga i Brage

nedelja 05.11.2017.
23:20

U derbiju 11. kola portugalske lige Braga je umalo uspela da slavi na gostovanju Sportingu u Lisabonu.

Sporting je ove sezone konkurent za titulu, da je pobedio prišao bi na dva boda Portu, ali se to nije desilo, iako je bilo nagoveštaja da će ekipa iz Lisabona danas dobiti nova tri boda.

Nakon prvog poluvremena je bilo 0:0, a u nastavku prava bura.

Prvo je Bas Dost nakon asistencije Fernandeša uspeo da donese domaćinu prednost, bila je to velika prednost za ovakvu vrstu utakmice.

Ipak, gosti se nisu predavali, čak im je poništen jedan gol i to regularan, a onda 85. minut, penal za Bragu, Danilo je uzeo stvari u svoje ruke, pogodio za 1:1.

Samo četiri minuta kasnije, velika radost Brage, Danilo postiže novi gol za 1:2, gosti su namirisali pobedu. Bio je to fenomenalan udarac sa 20 metara, lopta se od prečke odbila u gol.

Ipak, domaći stižu do izjednačenja, i to iz penala.