Kakva drama u Kupu Češke, bivši Zvezdin tandem od heroja do tragičara i nazad!

sreda 03.04.2019.
12:56

Sve su bliži trofeju u ovom takmičenju.

Sportske.net/Filip Mitrović

Veoma uzbudljivu utakmicu odigrale su ekipe Teplica i praške Sparte u četvrtfinalu nacionalnog Kupa, a glavne uloge pripale su bivšim fudbalerima Crvene zvezde Srđanu Plavšiću i Geloru Kangi.

U regularnom toku meča bilo je 1:1, posle produžetaka 2:2, pa se ušlo u penal-seriju, u kojoj je Sparta slavla sa 4:2 i plasirala se u polufinale Kupa.

Srđan Plavšić je u 75. minutu, na asistenciju Kange, doveo Spartu u vođstvo od 1:0, ali su Teplice izjednačile u poslednjim trenucima, golom Jerabeka.

U produžetku preokret - 100. minut meča, Hošek pogađa za 2:1 u korist Teplica, koje su bile na pragu plasmana u polufinale, ali onda u poslednjem minutu drugog produžetka Drčal posle još jedne Kangne asistencije pogađa za 2:2.

U penal seriji je Srđan Plavšić umalo postao tragičar, loše je izveo jedanaesterac u trećoj seriji, ali je na kraju sve to ispravio Kanga, koji je bio veoma precizan, poslao loptu pod prečku i odveo Spartu u polufinale.