Kakva drama u Bolonji, Mihin "džoker" doneo treću vezanu pobedu i beg iz opasne zone!

nedelja 31.03.2019.
19:58

Preporodio je srpski stručnjak ekipu sa "Renato Dal'Are".

EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Bolonja je imala prednost sve do sudijske nadoknade, kada su gosti došli do pogotka, ali je "džoker" Destro duboko u nadoknadi doneo zlata vrednu pobedu domaćoj ekipi, na kraju 2:1 (0:0) za pulene Siniše Mihajlovića.

Poveli su gosti već u 14. minutu, strelac je bio Kuma Babakar, ali je pogodak napadača Sasuola poništen zbog ofsajda.

U finišu prvog dela dve velike prilike za Bolonju, najpre je Orsolini odlično izveo slobodan udarac, ali je Konsilji sjajno intervensao. Odbitak kupi Sansone, ali je Konsilju uspeo da se pridigne i ponovo sačuva mrežu!

Otišlo se na odmor bez golova, da bi nakon sedam minuta igre u nastavku udarac Orsolinija izblokirala odbrana Sasuola.

A onda, 67. minut, Babakar je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Erik Pulgar.

Čileanac precizno izvodi najstrožu kaznu za vođstvo Bolonje.

Mogao je iskusnu Palasio da otkloni sve dileme u 79. minutu, kada je izbio sam pred Konsiljija, ali je italijanski golman još jednom sjajno intervenisao, te nije bilo promene rezultata.

Kazna je stigla u drugom minutu nadoknade, kada je Žeremi Boga postigao pogodak za 1:1.

Uveo je odmah u igri Mihajlović napadača Matiju Destra, što se ispostavilo kao sjajan potez, kako je bivši napadač Rome i Milana postigao gol u šestom minutu nadoknade, nakon kornera, za potpunu eksploziju oduševljenja na tribinama "Renato Dal'Are".

Treći vezani trijumf Bolonje, sada su prvi iznad crte sa 27 bodova, dva više od Empolija.