Kako se Junajted oprostio od čoveka koji je osvojio SVE!

nedelja 13.05.2018.
23:04

Danas se od aktivnog igranja fudbala oprostio Majkl Kerik.

Beta/Martin Rickett/PA via AP

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su sa 1:0 u finalnom susretu sezone 2017/18.

U startnih 11 "Crvenih đavola" našao se i 36-godišnji Majkl Kerik, što je bio njegov prvi nastup u prvoj postavi Junajteda ove sezone u PL, tek drugi u kojem je upisao minute.

Murinjo ga je od starta poslao na teren, kako bi se na pravi način oprostio od navijača Junajted, jer je još sredinom sezone najavio da se povlači iz aktivnog igranja fudbala.

On se od Mančestera oprostio na lep način, pobedom u poslednjem kolu Premijer lige, u sezoni u kojoj je Junajted ipak ostao drugi iza gradskog rivala Sitija, ali bi Kerik mogao da dobije i zasluge za osvajanje FA kupa, kako će se ekipa Žosea Murinja u finalu sastati sa Čelsijem. Kerik je za razliku od PL u ovom takmičenju odigrao dva meča u startnoj postavi.

Šta reći o Keriku, čoveku koji je sa Mančester junajtedom osvojio sve?

Možda ga je najbolje opisao njegov saigrač Ander Erera.

"Možda se današnje generacije fudbala dive ekstavagantnim stvarima, ali ja se tebi divim zbog tvoje normalnosti, što si uvek živeo u trenutku i ponajviše zbog tvoje briljantne karijere. Bila je čast igrati na tvojoj strani i učiti od tebe u ove prethodne četiri sezone", napisao je Španac na svom "Tviteru".

Majkl Kerik je na 464 upisana nastupa u dresu "Đavola" uspeo da podigne 18 trofeja. Osvojio je sve što jedan igrač engleskog fudbalskog kluba na klupskom nivou može osvojiti. U pet navrata je bio šampion Engleske, jednom je osvojio Ligu šampiona, jednom Svetsko klupsko prvenstvo, a po jednom je dizao trofej namenjen najboljem timu u FA kupu, kao i u Ligi Evrope. U tri navrata je osvojio Liga Kup sa Junajtedom, čak šest puta je bio na pobedničkom strani u borbi za Komjuniti šild.

Zaista impresivna karijera, počeo ju je u Vest Hemu 1999. godine, kalio se na pozajmicama u Svindonu i Birmingemu, a potom je dve sezone proveo u Totenhemu, pre nego što se 2006. godine preselio u Mančester junajted.

Podatak koji je pomalo i bizaran je da je Kerik svoj prvi start u dresu "Đavola" upisao 26. avgusta 2006. godine, u pobedi nad Votfordom.

Kao što rekosmo, njegov poslednji start u dresu tima sa "Old Traforda" je zabeležen 13. maja 2018. godine, u pobedi nad Votfordom.

Seen it all, done it all, won it all 💪🔴 @carras16 bows out an #MUFC legend!

A post shared by Manchester United (@manchesterunited) on May 13, 2018 at 9:10am PDT