Kako je veliki motivator Kristijano inspirisao svoje saigrače da podignu "klempavi" pehar

Autor: Boban Filipović
nedelja 23.10.2016.
12:21

Procureo je video snimak iz Realove svlačionice tokom poluvremena finala Lige šampiona protiv Atletika. U glavnoj ulozi je CR7.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Ronaldo važi za nepopravljivog egositu i za sebičnjaka, a ovaj video svedoči da je timski igrač.

Portugalac je odigrao finale LŠ protiv Atletika ispod očekivanja, nije se video na terenu, ali će u hronikama ostati umapćeno da je njegov gol sa bele tačke doneo 'kraljevskom klubu' 11. titulu šampiona Evrope u klupskoj istoriji.

Osim toga, Ronaldova uloga u osvajanju poslednjeg trofeja ima još jednu dimenziju.

Naime, tokom velikog odmora, Kristijano se vatrenim govorom obratio svojim saigračima sledećim rečima:

"Slušajte ovamo, želim nešto da vam kažem: deli nas 45 minuta od pisanja istorije. Moramo da odigramo najbolje što možemo još samo 45 minuta. Hajde da to uradimo. Zajedno smo jači" rekao je tada Ronaldo.

Podsetimo, Real je na poluvremenu imao minimlanu prednost zahvaljujući golu Serhija Ramosa, ali je Atletiko preko Janika-Fereire Karaska desetak minuta pre kraja poravnao na 1:1 i odveo finale u produžetke. Kako posle dodatnih pola sata igre nije bilo promene rezultata, odluka o prvaku Evrope pala je posle izvođenja jedanaesteraca, a poslednji je izveo Kristijano Ronaldo.

ronaldo

34 Komentara

Aleksandar Saša Đukić
Tuesday, 01.11.2016
14:41

Inspirisao,a Real igro lošu utakmicuu,da nije moglo lošije.Na poluvremenu držo govor,a Real dobio gol i Griezman mašio penal.nPo čemu je on motiviro?

HHadzimontagic
Sunday, 23.10.2016
20:38

Kakav je ovdje kontras, prvo poluvrijeme Zidan odrzao govor i Real vodio 1:0, u drugo poluvrijeme Ronaldo odrzao govor i Atletiko izjednacio i promasio penal. Ronaldo najveca fudbalska prevara.

15:56

Nemoj tako, to svi znaju... ali mi smo ovde da nas dalibor prosvetli sa 150 profila, pa čemo samo mi (i on naravno) 'znati' da je izlizani 'najzaslužniji' za sve trofeje Reala od postanka kluba do danas... :D

13:33

Haha...vama treba zabranit ronalda da pominjete na ovu stranicu...kako mozete da pisete nigdje ga nije bilo?? Dje bio mesi protiv atletika? Dje bio levandovski protiv atletika?? Ovaj je makar donio pobjedu,ovi nisu nistaa!! Uporedite vasu pricu sa pricom mesija dok psuje navijace valensijee...njega niste uopste uvrijedili ni jednom rijecju,cak stavise vi ga tu u pozitivnom pominjete,aa ovamo dje treba ronalda da nahvalite vi ga ubiste,nidje na terenu bla bla...sreca pa nije ronaldo ovako psovao,trazili bi ste dozivotnu za njega

Boixos_Nois
14:11

Gdje je bio Messi? :D Messi je protiv Atletika prošle sezone Barsi u ligi donosio pobjede u obje utakmice protiv Atletika i to golovim iz igre, a ne iz penala. A gdje je Ronaldo u zadnjih 10-15 utakmica protiv Atletika? Dao im je 2 gola i to oba iz penala haha a Ronaldo je psovao Zidanu prije nekoliko dana i Bejlu prošle sezone samo zato jer mu nije dodao loptu pa niko nije tražio doživotnu za Ronalda.

hames10
16:47

Vidio sam zato su ispali u 4finale...ni sudija im nije mogao pomoci da prodju...a to da je psovao zidana cijeli svijet zna da nije istina,kao i ti sto znas,ali ti uzivas dok tako pricas pa makar to bila i laz kao sto jeste...pusti jos jednom video i vidjeces da psuje publiku jer i ona njega vrijedja dok izlazi,vidjelo se vec sledecu utak da nema nista od toga...a to za bejla,ihaa koliko puta se mesi tokom jedne utak naljuti na nekog saigraca,to nije nista strasno,a da ga je psovao nije istina,sto jos jednom dokazuje koliki si ti lazov

xenon1989
15:50

Haha... svaki tvoj 'dokaz' da je izlizani ustvari odigrao maestralne utakmice na kojima ga niko nije video na terenu počinje i završava se sa: 'a gde je Messi bio protiv ovoga i onoga', a sad i 'gde je bio Levandovski'. :D Genijalno... :D:D:D

Go Hard or Go Home
15:33

Dzaba lupas sam sebi pluseve i ostalima minseve, niko te ne shvata ozbiljno.

Boixos_Nois
13:13

Ako neko radi ovakve stvari nije, ne može, niti će se ikada moći nazvati timskim igračem - http://www.sportske.net/vest/medjunarodni-fudbal/benzema-postigao-gol-a-ronaldo-trazi-penal-246071.html

P. S.
12:55

A golovi Ramosa svedoče o tome da je on, posle UEFE i sudija, najzaslužniji za oba trofeja LŠ...

hames10
16:44

Kako imas obraza ti kao navijac barse da pricas o sudijama? Od zadnje 3 ls 2 vam je uefa poklonila

hodocasnik
12:42
Stefanov Psihijatar
16:08
Don Andres
12:39

e da nije bilo ovog govora ne bi osvojili trofej hahaha sta radi kristijanova medijska masinerija.. kad se ziv ne vidi na terenu, kad nema golova, kad messi bjezi u svim statistickim parametrima tada se pojavljuju ovakvi naslovi. cisto da se ne zaboravi na 'malog' ronalda. ako messi nastavi sa ovakvim partijama a ronaldo kao sa svojim do sada vrlo moguce da postoji sansa da messi uzme zlatnu loptu. u 2016. ima 8 golova i 14 asistencija vise. a u 2016/2017 10 golova i 2 asistencije vise.

Mr Brightside
13:08

Jesi napacen druze, pa Ronaldo je ove sezone uzeo EP. Tako da napaceni lice nema nista od mesijeve lopte nemoj dzaba sanjati. Kako mi se gadite vi Barsini navijaci, niko nema bolji od nikoga iz Barce.

xenon1989
16:00

Ma kakva Barsa, trenutno su 3/4 prve postave Reala bolji od izlizanog, sa tendencijom uvećanja tog broja... :D

Boixos_Nois
14:25

Jel to znači da priznaješ da Ronaldo nije trebao dobiti zlatnu loptu 2008 godine kada su Ćavi i Iniesta osvojili EP? :) Imali su čak i veće zasluge za osvojen trofej nego što Ronaldo ima sada. Ja bi prije dao Pepeu zlatnu loptu zbog osvojenog EURA nego Ronaldo koji se nije vidio... Portugal u knokaut fazi (u 4 utakmice) primio samo 1 gol isto koliko je Ronaldo dao..

Don Andres
14:06

sta uzeo?! hahhaha decko se nije vidio na svetskom a finale nije ni igrao. eder mu osvojio trofej (; znamo da vam se gadimo jer barsa siluje vase timove evo ima deceniju

13:09

Lako je sanjati, ne mozes sigurno da prezalis zato sto je Ronaldo uzeo ove sezone trofej sa repkom a dok messi tapka u mjesto sa 4 izgubljena finala. Lagano sebi ukljuci obavezno stream kad messi i ti budete gledali kako ronaldo uzima zlatnu loptu.

12:37

Kralj... Toliko energije i strasti ne unosi u utakmicu ni jedan igrac danas...Njegov uticaj nije samo u golovima i asistencijama,kojih ima nerazumljivo mnogo,vec i u ovom elementu...Ali posto vecina ljudi koji pisu ovde nikada se nije bavila sportom,onda ne mogu da razumeju to...