Kako je veliki motivator Kristijano inspirisao svoje saigrače da podignu "klempavi" pehar

• Autor: Boban Filipović

• 23. oktobar 2016.

• 12:21

Procureo je video snimak iz Realove svlačionice tokom poluvremena finala Lige šampiona protiv Atletika. U glavnoj ulozi je CR7.

Kako je veliki motivator Kristijano inspirisao svoje saigrače da podignu
Ronaldo važi za nepopravljivog egositu i za sebičnjaka, a ovaj video svedoči da je timski igrač.

Portugalac je odigrao finale LŠ protiv Atletika ispod očekivanja, nije se video na terenu, ali će u hronikama ostati umapćeno da je njegov gol sa bele tačke doneo 'kraljevskom klubu' 11. titulu šampiona Evrope u klupskoj istoriji.

Osim toga, Ronaldova uloga u osvajanju poslednjeg trofeja ima još jednu dimenziju.

Naime, tokom velikog odmora, Kristijano se vatrenim govorom obratio svojim saigračima sledećim rečima:

"Slušajte ovamo, želim nešto da vam kažem: deli nas 45 minuta od pisanja istorije. Moramo da odigramo najbolje što možemo još samo 45 minuta. Hajde da to uradimo. Zajedno smo jači" rekao je tada Ronaldo.

Podsetimo, Real je na poluvremenu imao minimlanu prednost zahvaljujući golu Serhija Ramosa, ali je Atletiko preko Janika-Fereire Karaska desetak minuta pre kraja poravnao na 1:1 i odveo finale u produžetke. Kako posle dodatnih pola sata igre nije bilo promene rezultata, odluka o prvaku Evrope pala je posle izvođenja jedanaesteraca, a poslednji je izveo Kristijano Ronaldo.