• 17. oktobar 2020.

• 22:55

Još jedno iznenađenje večeras u Primeri!

Ređaju se iznenađenja u Španiji, posle Reala, bez bodova ostala i Barsa!

Madriđani su ranije večeras na svom terenu poraženi od Kadiza, a Barsa je istim rezultatom, 1:0, poražena na gostovanju Hetafeu!

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović, koji je odigrao svih 90 minuta večeras za pobedničku ekipu, mogao je u 18. minutu da se upiše i u strelce, ali njegov pokušaj zaustavio je Neto.

Do kraja poluvremena konkretnija i opasnija bila je Barsa. Mesi je u 20. minutu pogodio stativu, a nešto kasnije ređale su se i prilike za Lenglea, pa Grizmana, u finišu poluvremena je Mesi ponovo pripretio, ali je golman David Sorija ostao nesavladan.

Očekivalo se da u nastavku Barselona ipak nađe put do mreže, ali umesto toga, favorizovani gosti su upali u veće probleme.

Igrao se 56. minut meča, De Jong je u kaznenom prostoru startovao na Dakonama, koji je iskusno iznudio ovaj kontakt, dovoljan za najstrožu kaznu, a siguran sa bele tačke bio je Haime Mata, za vođstvo Hetafea od 1:0.

Pokušao je Kuman izmenama da nešto promeni, ubrzo je na teren poslao Fatija i Kutinja umesto Dembelea i Pedrija, ali umesto Barsinog odgovora, do kraja meča je Hetafe stvorio nekoliko izglednih prilika da vođstvo učini još ubedljivijim.

U nadoknadi, još jedna velika prilika za Barsu, Le Mesi je u poslednjim trenucima propustio priliku da donese bar bod svom timu.

Ostalo je 1:0, velika pobeda za domaći tim koji se na vrhu tabele pridružio Realu, Kadizu i Granadi. Svi imaju po deset bodova, a Barselona je ostala na sedam.