Kakav preokret Liona u Bordou!

• Autor: Boban Filipović

• 09. mart 2014.

• 23:16

Vodili su Žirondinci do 91. minuta meča, a onda u sudisjkoj nadoknadi 'prosuli mleko'.

Velika drama viđena je na poslednjem meču 28. kola francuske lige 1 na stadionu 'Žak Šaban-Delmas', odakle je Olimpik Lion na volšeban način odneo ceo plen.

Domaćini nisu mogli da požele bolji početak, poveli su preko Savieja već u 7.minutu meča, imali minimalnu prednost sve do sudijske nadonkane u kojoj su dozvolili sebi da prime dva goal i ostanu praznih rukava.

Najpre je levi bek, Kamerunac Bedimo,  u 91. minutu meča izjednačio rezultat na asiestenciju Žimija Brijana, a onda 19. godišnji Toliso u 94-om glavom matirao Karasoa nakon centaršuta Gonalona, doneo totalni preokret i tri boda Lionu za konačnih 1:2.

Srpski reprezentativac Milan Biševac je odigrao ceo meč za pobedničku ekipu.

Ovom pobedom Lion je preskočio Marsej, sada je peti na tabeli sa 45 bodova, Bordo je osmi sa 40.

U toku popodneva, prvo je Lil ostvario trijumf nad Monpeljeom od 2:0 i učvrtio se na trećoj poziciji jer je Sent-Etjen kasnije poražen od Lorijena u gostima golom Žeremija Aliadijera sa penala u poslednjim momentima meča.