Kakav preokret, kakva utakmica, Leonardo čovek odluke! Prvi trofej posle Partizana!

nedelja 26.08.2018.
09:50

Ljubimac navijača Partizana je posle osvojene duple krune sa crno-belima, ovog vikenda osvojio prvi trofej od odlaska iz Humske. I upravo je on najzaslužniji za takav epilog.

partizan.rs/Miroslav Todorović

Znate već da se Brazilac Leonardo da Silva Souza koga smo odlično upoznali dok je branio boje Partizana, ovog leta preselio u ekipu Al Vahda, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a lepši debi nije mogao ni da zamisli.

Nastupio je u utakmici nacionalnog Superkupa, u borbi za prvi trofej u sezoni i - izrastao u heroja trijumfa njegovog tima.

Rival Al Vahdi bila je ekipa Al Aina, koja je bila potpuno potučena u prvom poluvremenu, s obzirom da je Leonardov tim vodio sa 3:0.

Početkom drugog, trener Al Vahde uvodi Leonarda u igru, ali stvari e nisu odvijale onako kako su oni želeli.

Al Aim se vratio rezultatski u utakmicu i u periodu od 62. do 77. minuta stigao od 0:3 do 3:3!

Tim rezultatom završen je regularni deo, a odluka je pala posle penal-serije. Poslednji, odlučujući penal za Al Vahdu izveo je upravo Leonardo i doneo trofej i veliko slavlje navijačima svog kluba.

Time se, naravno, pohvalio i na svom profilu na Instagramu, gde je objavio snimak gola odluke.