Kakav početak - Šaponjićev gol u pobedi Atletika, ali šta je sa Feliksom?

21:24

Ovog leta ostvaruju se fudbalski snovi našem mladom napadaču!

atleticodemadrid.com

Posle razočaravajuće sezone u B timu Benfike, za mnoge je senzacionalan bio transfer srpskog zlatnog ''Orlića'' iz 2015, sa Novog Zelanda, Ivana Šaponjića u madridski Atletiko.

Iako se u Portugalu nije dokazao, njegov talenat nije promakao Dijegu Simeoneu, koji mu je pružio priliku iz snova da napravi novi veliki korak napred u svojoj karijeri i oproba se u jednom od najboljih španskih klubova.

A onda, i početak u dresu Atletika kao iz snova.

Danas je, naime, Atletiko odigrao prijateljsku utakmicu sa Numansijom, trijumfovao je sa 3:0, a jedan od strelaca bio je upravo Ivan Šaponjić!

Srpski napadač je postigao drugi gol u ovom meču u 77. minutu i praktično rešio pitanje pobednika.

Prethodno je Vitolo u 69. minutu postigao vodeći gol za Atletiko, a konačan rezultat postavio je Felipe.

Ono što Dijega Simeonea možda može da brine posle ovog meča jeste povreda najskupljeg Atletikovog pojačanja ovog leta, Žoao Feliksa, koji je iz tog razloga zamenjen.

U prilogu možete da vidite i startnu postavi Madriđana u ovom meču.