19:56

Na stadionu "Renato Dal'Ara" Bolonja je danas poražena od Krotonea.

EPA/GIORGIO BENVENUTI

Krotone slavi hrvatskog napadača Budimira.

Ante Budimir je sa dva gola danas doprineo velikoj pobedi Krotonea nad Bolonjom u gostima, na kraju je bilo 2:3.

Prvi gol smo videli u 38. minutu, Simone Verdi je izveo slobodan udarac, opalio je levicom i pogodio za 1:0.

Samo 4 minuta kasnije Ante Budimir uspeva da sačeka odbijenu loptu golmana Bolonje i da je smesti u mrežu za 1:1, ali je i ovaj rezultat na snazi bio svega nekoliko minuta.

U prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Simone Verdi uspeva da postigne svoj drugi gol na meču i da donese Bolonji prednost pred nastavak utakmice. Ovoga puta je to učinio desnom nogom. Neverovatno.

Igrao se 68. minut kada je Trota uspeo da izjednači iz penala, a onda je samo dva minuta kasnije Ante Budimir postao pravi heroj, drugim golom je uspeo da postavi konačnih 2:3.

Krotone je ovom pobedom stigao do 12. boda, dok je Bolonja ostala na 14 nakon 12 odigranih utakmica.