Kakav festival fudbala na Bombonjeri! Benedeto promašio pobedu, Buenos Ajres će goreti u revanšu!

nedelja 11.11.2018.
21:54

Tevez razmrdao Boku, ali tek će se igrati...

EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni

Čekali smo i jedva dočekali - večeras je odigrana prva utakmica finala Kopa Libertadores između Boke Juniors i River Plate.

Nakon prvobitnog odlaganja, večerašnji meč na Bombonjeri je odigran, a navijači širom sveta su imali šta da vide u remiju 2:2.

Prvo poluvreme je krenulo sa laganim ispitivanjem snaga obe ekipe, nije bilo previše uzbuđenja u prvih pola sata, ali je onda usledio fudbalski "vatromet".

Radost domaćih navijača je trajala manje od 60 sekundi kada je uzvratio Lukas Prato koji je Rosija matirao iz kaznenog prostora.

Međutim, na odmor se otišlo prednošću Boke pošto je rezervista Dario Benedeto odlično reagovao na centaršut Vilje iz slobodnog udarca u prvom minutu nadoknade vremena.

Boka River Dario Benedeto

Usledio je nešto mirniji drugi period meča, a "Milioneri" su uspeli da ostanu neporaženi u gostima mrskog rivala pošto je Iskerdo postigao autogol u 61. minuta nakon centaršuta Vilje.

Do kraja susreta Boka je pokušavala da nametne svoj ritam igre, ali je River i bez svog trenera Galjarda koji je kažnjen pokazao da je taktički vrlo disciplinovana ekipa, pa su "Milioneri" zasluženo ostali neporaženi.

Ulazak Karlosa Teveza je razdrmao domaću ekipu, upravo je "Apače" asistirao Benedetu koji je u 90. minutu sam izašao pred Armanija koji mu je odbranio zicer.

Reavnš susret finala Kopa Libertadores igra se 24. novembra, a s obzirom da pravilo gola u gostima ne važi, možemo s pravom očekivati još jedan fantastičan meč bez previše kalkulacija.