Kakav derbi, strašan derbi! Pet golova, spektakularna borba, ''Neroazuri'' slave!

• 17. mart 2019.

• 22:30

Fudbal za uživanje, na kraju bodovi idu ''Neroazurima'' posle uzbudljive završnice!

Derbi 28. kola Serije A odigran je večeras na ''San Siru'', gde je Inter kao gost savladao ekipu Milana rezultatom 3:2, uz još mnogo uzbuđenja i propuštenih prilika na obe strane!

Inter je ovom pobedom preuzeo treće mesto na tabeli Serije A od ''Rosonera'' i sada ima dva boda više od ekipe Milana.

Počelo je idealno za ekipu Intera, koja je uoči ovog derbija bila uzdrmana eliminacijom iz Lige Evrope od Ajntrahta.

To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu, iako je bilo prilika na obe strane, a najbolje su imali fudbaleri Intera u završnici ovog dela igre, najpre preko Vesina, a onda i Škrinjara.

Ono što su tada propustili, ''Neroazuri'' su iskoristili početkom drugog poluvremena. Igrao se 51. minut, gosti su izveli korner, a onda je Politano sa desne strane idealno centrirao za De Fraja, koji udarcem glavom šalje neodbranjiv udarac u levi ugao Donaruminog gola - 0:2!

Bio je to novi šok za Milan, slično kao i na početku prvog poluvremena, ali se Gatuzov tim na vreme pribrao i uspeo brzo da odgovori. Samo šest minuta kasnije, slobodan udarac za ''Rosonere'' sa nekih 40 metara od protivničkog gola, Čalhanoglu ga je izveo, a u gužvi u kaznenom prostoru Intera najbolje se snašao Bakajoko, koji udarcem glavom uspeva da savlada Handanovića - 1:2!

Ali, tek što je Milan povratio nadu u preokret, ekipa Intera je vratila dva gola prednosti.

U 67. minutu meča, Politano je pao na ivici kaznenog prostora posle jednog blažeg kontakta, a sudija, koji je u tim ttrenucima i sam završio na zemlji, uspeo je da vidi da je postojao prekršaj za najstrožu kaznu. Fudbaleri Milana su protestovali, ali uzalud.

Lautaro Martinez je izveo najstrožu kaznu i snažno i precizno poslao loptu u desnu stranu Donaruminog gola - 1:3!

Ni ovaj gol nije obeshrabrio ekipu Đenara Gatuza koja četiri minuta kasnije po drugi put uspeva da vrati rezultatsku neizvesnost u ovaj meč. Sve se dogodilo posle korbera sa desne strane, lopta je potom prosleđena za Susa, ovaj centrira u peterac, gde se najbolje snašao Musakio i Milan je smanjio na 2:3!

Nova uzbuđenja dogodila su se u 86. minutu meča, kada je Konti oštro startovao na Lautara Martineza, a sudija je fudbaleru Milana pokazao direktan crveni karton! Međutim, potom je odlučio da potraži asistenciju VAR tehnologije i posle odgledanog snimka odlučio je da Kontea ipak ostavi u igri, pokazujući mu samo žuti karton!

Trener Intera Lućano Spaleti je žestoko reagovao na ovakvu odluku arbitra, koji ga je zbog toga - isključio!

Tek što je meč nastavljen, Milan je imao veliku priliku za izjednačenje preko Kastiljeha, ali je Handanović refleksno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Pokušavali su ''Rosoneri'' da tokom šest minuta nadoknade vremena izvrše i dodatni pritisak, ali Inter je uspeo da se odbrani i sačuva minimalnu prednost. Poslednju, i to veliku priliku imao je Kutrone, koji je snažno šutirao u 96. minutu iskosa sa leve strane, ali je lopta pogodila D'Ambrozija ispred Interovog gola!