Kakav derbi Mančestera, Siti bio nadomak titule, ali su Pogba, Aleksis i Smoling odložili slavlje "Građana"!

• Autor: Nikola Miloradović

• 07. april 2018.

• 20:23

Dva potpuno različita poluvremena na "Etihadu".

Fudbaleri Mančester Junajteda potpuno su šokirali gradskog rivala, odložili su proslavu titule "Građana" za neko naredno kolo, kako su na "Etihadu" slavili sa 2:3 (2:0).

Siti je bio potpuno dominantan u prvih 45 minuta, iako u postavi nije bilo klasničnog napadača (Žesus i Aguero na klupi), kao ni najboljeg igrača ekipe De Brujnea, a i standardnog Kajla Vokera.

Junajted je bio potpuno nemoćan, a "Građani" su do prvog gola i prednosti došli u 26. minutu. Sane je izveo korner sa leve strane, najbolji u skoku kapiten Kompani.

Samo par minuta kasnije, igrao se 31. minut, kada se Gundogan odlično okrenuo u kaznenom prostoru rivala, pobegao čuvaru i zatresao mrežu De Hee za 2:0.

Ta dva gola pogledajte OVDE.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a impresionira podatak da "Đavoli" nisu uputili nijedan udarac u okvir gola rivala.

I dok su navijači imali svašta da kažu na račun Murinja, Pogbe, Sančeza i ostalih fudbalera Junajteda, stvari su se okrenule za 180 stepeni na terenu.

Junajted je zaigrao angažovanije, a to im se isplatilo već u 53. minutu, kada je nakon lepe akcije Pogba smanjio na 2:1.

Aleksis se odlično okrenuo na desnoj strani, poslao pas ka Ereri, koji lukavo proigrava Pogbu, a ovaj matira Edersona.

Samo dva minuta kasnije, 2:2. Pogba predaje loptu Sančezu i kreće da hita ka golu "Građana", Čileanac ga je uočio, poslao mu predivnu loptu, a ovaj glavom vara Edersona i poravnava rezultat. Ta dva pogotka pogledajte OVDE.

Nije se tu zaustavio Junajted, igrao se 69. minut, kada je "Etihad" utihnuo. Sančez izvodi slobodnjak sa leve strane, Smoling ostaje usamljem i lako vara Edersona za potpuni preokret na stadionu Mančester Sitija, 2:3.

Reagovao je Gvardiola, odmah je u igru uveo De Brujnea i Žesusa, potom i Aguera.

U nastavku, potpuno otvorena utakmica, imali su šanse i jedni i drugi, gledali smo zaista jako dobar fudbal.

U 89. minutu, nestvarna intervencija De Hee, nakon centaršuta sa leve strane je tukao glavom Aguero, ali je Španac maestralno sačuvao svoju mrežu i poslao loptu u korner.

Izveli u "Građani" potom i drugi, pa i treći vezani korner, nakon kojeg je veliku šansu imai Sterling, pogodio je stativu, a onda je De Hea briljantno odreagovao i poslao loptu u korner, četvrti vezani za "Građane".

Uspeo je potom Rašford da pobegne na polovinu Sitija, iznudio je potom i faul, a Junajted je do kraja susreta uspeo da sačuva svoj gol i upiše trijumf.

Proslava titule će tako izvesno biti odložena, sada je razlika na vrhu tabele 13 bodova između prvoplasiranih "Građana" i drugoplasiranog Junajteda, do kraja oba tima imaju još po šest utakmica.