Kagava igrao, Junajted izgubio...

• Autor: Miloš Marković

• 23. jul 2013.

• 14:33

Utakmica između Mančester Junajteda i Jokohama Marinosa i rezultat ovog meča u drugom planu su, obzirom na pažnju koju je u domovini privukao ljubimac domaće publike Šinđi Kagava.

Nakon početnog pritiska domaćeg tima u prvih 20 minuta i vođstva koje je već nakon 27 sekundi doneo fudbaler Jokohame, Markinjos, Junajted se stabilizovao i lagano uspostavljao kontrolu nad igrom.

Izjednačenje je došlo u 20. minutu preko Lingarda, koji je postigao gol na asistenciju Vilfreda Zahe.

Junajted je do kraja prvog poluvremena uspeo da preokrene rezultat u potpunosti. U 31. minutu golman japanske ekipe slabo je procenio visoku loptu nakon prekida, fudbal se odbio od Tašira i uleteo u nebranjenu mrežu Jokohame.

Veću pažnju od svih igrača na terenu i dešavanja dobio je Šinđi Kagava, koji je tokom zagrevanja dobio neverovatan aplauz publike koja je jedva čekala njegov ulazak na teren.

Kada je njihov ljubimac bio u izglednoj šansi za gol, na tribinama je nastupila erupcija oduševljenja, možda i veća nego prilikom izjednačujućeg gola Jokohame u 50. minutu preko Fabija.

Mančester Junajted do kraja meča nije uspe da uradi ništa značajnije kako bi promenio rezultat meča koji je do 87. minuta iznosio 2:2. Onda gol za trijumf u pomenutom minutu, na veliku radost domaćeg tima, koji će pobedu nad velikim Junajtedom ubeležili crvenim slovom u kalendar.

Konačan ishod meča i rezultat od 3:2 za japansku ekipu postavio je Fudžita.