"Kafeterosi" dominirali protiv "La Rohe", mreže ipak mirovale, problemi za Mihu, Kontea i Gasperinija

subota 12.10.2019.
20:33

Prijateljski meč na neutralnom terenu u Alikanteu odigrale su selekcije Kolumbije i Čilea.

EPA-EFE/Manuel Lorenzo

Duel južnoameričkih selekcija u Alikanteu je puno obećavao, ali je na kraju okončan bez golova.

Kolumbija i Čile su odmerili snage na neutralnom terenu, na kraju samo razočaravajućih 0:0.

Najbolje prilike na utakmici videli smo u prvih 20 minuta, obe je u gol propustila da pretvori selekcija Kolumbije.

Puleni Karlosa Kejroša su najpre pripretili u 17. minutu, kada je Kuadrado prošao kroz odbranu "La Rohe", na kraju je tukao u donji desni ugao protivničkog gola, ali je Klaudio Bravo sjajno intervenisao.

Golman Mančester sitija je i tri minuta kasnije bio u centru pažnje, kada je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu nakon pokušaja Duvana Zapate.

Usledile su dve prinudne izmene, po jedna na obe strane, fudbalera Bolonje Medela je u selekciji Čilea zamenio Sebastijan Vegas, dok je Kejroš morao na teren da uvede napadača Glazgov Rendžersa Morelosa, umesto Zapate.

Na startu drugog poluvremena su "Kafeterosi" tražili jedanaesterac, Huan Kuadrado je pao u kaznenom prostoru rivala, ali se glavni arbitar nije oglasio.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, Kolumbijci su bili daleko bolji rival na terenu, ali to nisu uspeli da materijalizuju, u finišu je igru zbog povrede morao da napusti i Aleksis Sančez.