Kadiz izašao iz rezultatske krize, glavobolja za Alaves!

nedelja 10.01.2021.
18:14

Tim našeg Filipa Malbašića pobedio prvi put posle više od mesec dana.

EPA-EFE/Julio Munoz

Fudbaleri Kadiza zabeležili su prvu pobedu posle više od mesec dana nakon što su na svom terenu bili ubedljivi protiv Alavesa i slavili sa 3:1.

U meču 18. kola novajlija u španskoj La Ligi došao je u vođstvo u 15. minutu golom Aleksa, ali je samo osam minuta kasnije došlo do poravnanja razultata.

Sudija je nakon konsultovanja VAR tehnologije dosudio penal za goste iz Vitorije koji je u 23. minutu realizovao Hoselu.

Ključan trenutak utakmice dogodio se kada je u 50. minutu drugi žuti karton i isključenje zaradio štoper Alavesa Tači.

Već u 56. minutu Kadiz je vratio prednost golom Antonija Lozana, a isti fudbaler je u 68. minutu uposlio iskusnog Alvara Negreda koji je postavio konačnih 3:1 za tim našeg Filipa Malbašića.

Bivši fudbaler Vojvodine i Partizana je ceo meč presedao na klupi.

Kadiz se ovom pobedom izjednačio po broju bodova sa osmoplasiranom Seltom koja ima 23 boda.

Sa druge strane Alaves je sa svega jednim bodom iz poslednja tri kola ozbiljno sebi ugrozio poziciju pred nastavak sezone i borbe za opstanak.

Trenutno za Elčeom, najboljeplasiranim timom iz zone ispadanja, Alaves zaostaje samo tri boda uz isto toliko mečeva više.