Kada vam treba titula, pozovite Aguera!

nedelja 28.04.2019.
16:58

Fudbaleri Mančester sitija nastavili su da koračaju ka odbrani titule u Premijer ligi.

EPA-EFE/PETER POWELL

Izabranici Pepa Gvardiole vratili su se na čelo tabele, kako su na "Tarf Muru" slavili protiv Barnlija sa 0:1 (0:0).

Tako su nakon 36 odigranih kola prvi na tabeli sa bodom više od drugoplasiranog Liverpula.

Dominirao je Siti u prvom delu, ali su se domaći fudbaleri dobro branili, Hiton je u par navrata dobro intervenisao, golovi su izostali.

Krenuli su silovito "Građani" u nastavku, da bi u 50. minutu bili oštećeni za penal.

Barns je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija Tirni to nije video, te se nije ni oglašavao.

Ipak, nepravdu je ispravio Kun Aguero nekih 13 minuta kasnije, nakon odbitka je šutirao, jedan od fudbalera Barnlija nije dozvolio lopti da odsedne u mrežu, ali je gol tehnologija pokazala da je lopta ipak prešla gol liniju nakon udarca Argentinca, 1:0 za "Građane".

Te dve situacije pogledajte OVDE.

Velika šansa za Gabrijela Žesusa u 76. minutu, Brazilac je savladao Hitona, ali je Ben Mi skinuo loptu sa gol linije, ovoga puta se gol tehnologija nije oglašavala, defanzivac Barnlija je spasao čist gol.

Do kraja je Siti zadržao minimalnu prednost, Barnli se borio, ali nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku pred golom Edersona, Siti je slavio i nastavio poteru za novom titulom.

41 Komentara

Paul Kersey
Sunday, 28.04.2019
20:45

City će menjati neke igrače, neće ponoviti ovakvu sezonu. Ali je veoma teško da je ponovi i Lfc, a to je jedini način da bi se nadali nečemu. Čeka nas ogromni ugovor sa Nike i nadam se bar jednom pojačanju iz top klase, i što je još bitnije - da zadržimo i Sakaha i Manea. Što se tiče LŠ, misli da je Barsa extra favorit. Mesi čini razliku u odnosu na bilo koji klub.

Paris Saint Germain
18:03

Bravo za Siti, dokazali su da su najjaci klub u engleskoj. Titule su im u DNK i to ce pokazati naredne godine.

Jean-Luc Picard
19:55
Paul Kersey
20:26

Bravo za Ren u Francuskoj. Čast im je u dnk za razliku od PSG.

17:24

teže od očekivanog

lewa9
17:23

Nema sta da se zamri Barnliju, ljudi su izginuli i svaka im cast. Ovi sto likuju na Liverpul samo pokazuju koliko su mali. Umesto da slave svoj tim, oni se podsmevaju rivalu i time pokazuju svoje lice, ali dobro. Ostaje zal za titulom kako god. U sezoni kad potencijalno osvojis 97p, imas 1 poraz, milimetri odluce protiv Sitija, odluce danas, jednostavno nije do tebe i to je to. Svaka cast Kloppu i momcima na svemu sto su uradili u poslednje dve sezone, veliki je ovo pomak u odnosu na to gde smo bili pre nekoliko godina. Cestitam i (normalnim) navijacima Sitija titulu, svaka cast na ovoj neizvesnoj borbi i jednom od najzanimljivijih prvenstava koje sam gledao.

NOTHING ELSE MATTERS
17:43
lewa9
18:41

Kao sto sam rekao pre par kola, licno ja sam nadu polagao u Totenhem i Barnli. Prvenstveno Barnli jer su na Turf Muru izrazito nezgodan protivnik, kao sto su danas pokazali. Siti je dobio ovo na misice, ali je dobio. Ne podcenjujem Lisice ili Brajton, ali da se ne lazemo, Brajton im sigurno nece uzeti bod, a Lisice nemaju nikakav motiv (ako izuzmemo Brendana), a opet cisto sumnjam da ce Siti na svom stadionu kiksnuti protiv njih. Ne kazem da ne bih voleo, ali iskreno cisto sumnjam da ce se to desiti.

dock
17:57

Titula jos nije odlucena. Zasto cestitas. Ni Lester ni Vulfsi nisu macji kasalj, tako da svasta moze da se desi u zadnjem kolu. Vulfsi su svakog velikana ove sezone nekako krajcnuli, a i Lester zna da odigra za medalju. Ne bi me cudilo da se opet desi 2012-ta i neki 90+ minut.

Stefan Lazović
17:17

A Iliev nije imao njegov br?

Wizard08
17:17

ocigledno da se odbranis ne mozes,znaci mora da ga das da bi im otkinuo bodove.ma otkinuli ih.wood klasicno drvo sto mu i ime kaze u 10 min loptu ne moze da primi nesposoban i on dao 10 golova u sezoni,sramota.

_mladen_
17:15

Borili su se momci jedino kako su umeli, tako da za promenu to je lepo videti. Jos Lester je ostao, mada mislim da je sve reseno.

bosnapd
17:09

Koliko su City i Redsi odmakeli od ostalih ekipa to je prosto nevjerovatno.

Devil born 1878
17:26

Siti od pre 2 godine liverpul od ove, bas su odmakli

äxwell
17:50

Ne volim taj naftaski projekat, ali sam im zahvalan sto su natjerali Klopa i Lvp da ovoliko podigne standard..Lvp mora sav fokus prebaciti na LS..Nije lose ganjati trofej LS kao plan B...

Maksimus
17:08

Cist penal za Siti, al nema veze, gazi dalje

InSanity
17:07

Treba cekati kiks sitija posle evropskih utakmica. Oh, wait...

äxwell
17:04

Jesu sretni to nije normalno. Trebao je biti penal za Siti al ajd jednom da njih ostete, pa makar na kraju sezone..Ali da su sretni, sretni su definitivno..Protiv Lvpa sa linije ociscen gol, danas 29 mm odlucilo..Steta..

Alex DeLarge
17:26

Ako cemo iskreno, da Aldervild nije samom sebi dao gol, ne bi vise ni pricali o trci za titulu. A i mnogo vise srecnih bodova je imao Liver ove sezone, vise od svih ostalih.... Jbg, imali su direktan okrsaj, izgubili i to je to. Tesko sad da Siti moze da fula, Lester mozda, ali sanse su minimalne. Ovima ne treba ni za sta, i plus se igra na Etihadu...

äxwell
17:47

Na svima vama je da naglasavate koliko je Lvp imao srece, na meni je da balansiram...Da ne bi slucajno ispalo kako Siti nije imao srece kao sto jeste.. Da je Lvp ovakav gol dao ovde bi jaukali dva dana..

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
17:39

Auuu covece jesi nerealan...pa koliko je samo liverpul imao srece i pomoci sudija to je neverovatno...da nije bilo toga gledali bi odavno kako siti slavi

BlueMoon
17:02

Trebalo je biti mnogo vise,ali pametnom dosta.Barnli bez sanse,idemo po triplu krunu.

xman
17:07

Nemoj pogresno da shvatis, ali 'prava' tripla kruna je kup, liga i liga sampiona, nije valjda da karabao kup racunas kao dio triple krune

BlueMoon
21:04

U PL ni jedan tim nije nikada osvojio sva tri domaca takmicenja,ili ti "domestic treble" na engleskom.